Hotel Grand Matej *** v srdci SlovenskaPríjemný a nerušený relaxKonferencie, workshopyHotelová reštauráciaReštaurácia Matej na oslavy a posedenia

Príchod

Odchod

Dospelí

Deti

 

GeoClub

Geologický klub zameraný na výchovu, popularizáciu vedeckých poznatkov o Zemi, jej histórii, stavbe a zložení formou zážitku. 

 

 

Pozývame vás do novootvoreného Geoclubu, v ktorom spoznáte príbeh stratovulkánu STIAVNICA, dozviete sa, že Banská Štiavnica leží na sopke, ktorá je stále aktívna a odnesite si kúsok vlastného pokladu.

 

Účastníci absolvujú prednášku s krátkym 20 min. dokumentom o vzniku stredovekého mesta. Banská Štiavnica leží v kaldere, mohutnom kotle, ktorý vznikol prepadnutím krátera sopky - štiavnického stratovulkánu.  Štiavnický stratovulkán je najväčším v strednej Európe ( priemer kaldery 18-22 km a jeho niekdajšia výška viac ako 4 000 m) , a preto sa i pozornosť geológov - vulkanológov upriamuje na jeho spoznávanie.

   

Po zaujímavej prednáške každý účastník dostane prilbu, vybavenie a spoločne prebádajú prieskumnú štôlňu, ktorá je pol kilometra dlhá s vedľajšími priechodmi. Počas cesty sa dozvedia, čo obnáša práca geológa  a že kedysi počas ťažby sa v bani nachádzalo vždy 5 ton dynamitu a 20 tis. rozbušiek, ktoré mohli kedykoľvek vybuchnúť. 

   

Na záver cesty prejdú žilami , v ktorých sa nachádzajú drahé minerály a každý účastník si vyskúša prácu geológa na vlastnej koži - vydoluje si vlastný polodrahokam.  
  
Vstup do kameňolomu je možný v prítomnosti sprievodcov, v pevnej obuvi a s osobnými ochrannými prostriedkami. Potrebné technické vybavenie ako aj prostriedky osobnej ochrany zapožičiavame návštevníkom na mieste v budove vstupu označenej nápisom GEOCLUB. K dispozícií je aj preparačná dielňa pre úpravu nálezov.

 

Radi Vás uvítame pokiaľ sa s nami skontaktujete na telefónom čísle 045/6921213, alebo e-mailom vopred.

Vstupné: 5 € / osoba

 

 

Polodrahokam zo štôlne.

 

Pohľad na Štiavnicke vrchy od Šiah.

Takto mohli v minulosti asi vyzerať.

 

 

Viac informácií sa dozviete na www.geoclub.sk