Hotel Grand Matej *** v srdci SlovenskaPríjemný a nerušený relaxKonferencie, workshopyHotelová reštauráciaReštaurácia Matej na oslavy a posedenia

Príchod

Odchod

Dospelí

Deti

Aktivity v okolí Hotel Grand Matej *** Banská Štiavnica

 

Aktivity v okolí

Fakultatívne výlety a aktivity

 

 

 

V Banskej Štiavnici sa Vám isto nestane, že by ste nevedeli, čo s voľným časom. Veď už len kultúrne pamiatky v rámci mesta a jeho okolia stoja nepochybne za pozornosť. Hotel GRAND Matej preto organizuje rôzne fakultatívne výlety. Športovejšie nátury môžu podniknúť pešie túry, vhodné pre všetky vekové kategórie. Až na vyše dvadsiatich jazerách sa dá kúpať či loviť ryby. Dostupných sú desiatky kilometrov cyklotrás pre sviatočných aj zdatných cyklistov.


V zimnej sezóne majú navyše bežkári k dispozícii vyše 40 km tratí s technickou stopou a rôznou náročnosťou. Pre lyžiarov sú vytvorené ideálne podmienky na zjazdové lyžovanie v novom Ski centre Salamandra, vybavenom modernou 4-sedačkovou lanovkou a upravenými traťami s umelým zasnežovaním. Dokonalý relax po takomto príjemne únavnom dni potom ponúkajú termálne pramene v blízkom okolí.

 

Pár tipov na aktivity: potulky historickým centrom, návšteva kaštieľa vo Svätom Antone, návšteva historických pamiatok, lyžovanie, bežkovanie, rybárčenie, kúpanie, hrnčiarstvo, kone a jazda na koňoch, poľovačky a pozorovanie zveri, turistika a cyklistika, jaskynný kúpeľ v blizkom okolí Banskej Štiavnice, nový termálny aquapark Vodný raj Vyhne alebo Banské múzeum v prírode SBM Banská Štiavnica. Viac info o aktivitách dostanete na recepcii hotela.

 

 

 

 

 

Ponuka fakultatívnych výletov

 

 

 

1. fakultatívny výlet

 

Fáranie v bani spojené s ryžovaním zlata

 

Fáranie v bani Štôlňa Všetkých svätých

 

Baňa sa nachádza v Hodruši. Ide o unikátnu starú baňu dobývanú viac ako 700 rokov na zlato a striebro až do roku 1950. Každý účastník na vlastnej koži pocíti čaro banského podzemia. V štôlni sa dozviete mnoho zaujímavých informácií o spôsoboch dobývania bane.

 

Fáranie v bani Štôlňa Všetkých svätých

 

Ak ste sa niekedy chceli stať zlatokopom, my Vám tento sen môžeme uskutočniť. V záhradke pred baňou si každý účastník budem môcť vlastnoručne vyskúšať ryžovanie zlata. Tento zaujímavý kurz bude prebiehať pod dohľadom odborného inštruktora. Všetko zlato, ktoré sa Vám podarí vyryžovať dostanete na konci spolu so špeciálnym osvedčením. Táto netradičná forma ťažby zlata bude pre Vás určite nezabudnuteľným zážitkom.     

  

Banícka klopačka

 

Prechádzka do historického jadra obce Hodruša, kde sa medzi inými nachádza aj baroková Socha Immaculaty z roku 1765 a veža budovy Klopačka, ktorá bola postavená v roku 1521. V tejto obci najstarším postaveným objektom je rímsko-katolícky kostol sv. Mikuláša - neskorogotická jednoloďová stavba datovaná z roku 1387.

 

Trvanie programu:  4,5 hodiny

Skupina:  min. počet osôb 8

Cena programu:  od 8,00 € / osoba

V cene programu je zahrnutý program bez dopravy. 

 

2. fakultatívny výlet

 

Prehliadka historického centra so sprievodcom

 

Obrovské strieborné bohatstvo, ukryté v podzemí bolo príčinou vzniku a rozvoja tohto netradičného mesta. Dnes sa na povrchu jeho územia nachádzajú skvosty a koncentráciou historických budov môže súperiť s ktorýmkoľvek historickým centrom miest v Nemecku alebo Rakúsku.

 

Príďte a dozviete sa viac o štiavnických jašteričkách, o tom prečo v Štiavnici na sv. Petra a Pavla každoročne padá sneh a prečo na radničných hodinách plynie čas naopak. 

 

V krásnej kaviarničke Divná pani pri šálke kávy si vypočujete odpradávna kolujúce zábavné i hrozivé povesti a historky o meste a jeho obyvateľoch. Vychutnajte si krásy starobylého mesta, nadýchajte sa bohatej histórie a odneste si domov kúsok čarovnej atmosféry. 

 

Trvanie programu:  2 hodiny

Skupina:  min. počet osôb 2

Cena programu:  23,00  / skupina (cena závisí od počtu osôb)

V cene programu je zahrnutý odborný sprievodca a šálka kávy u Divnej pani.

 

 

 

3. fakultatívny výlet

 

Exkurzia do okolia spojená s kúpeľom

  

Exkurzia do prvého slovenského pivovaru STEIGER (založený bol v roku 1473)

    

Prvé pivo na úpätí Štiavnických hôr, v dedinke Vyhne, začali variť mnísi pred vyše päťsto rokmi. Pivo sa tu varí takmer nepretržite. Počas exkurzie si môžete prezrieť hlavné výrobné časti klasickej výroby piva - várňu, špilku, pivnice dlhodobého kvasenia, filtrovanie a stáčanie piva. Výsledok tejto klasickej technológie výroby si môžete odskúšať degustovním pív.

     

Hvezdáreň Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom

 

Oboznámite sa so Slnečnou sústavou a hudobno-relaxačný program Zem zblízka i ďaleka za sprievodu hudby rôznych kontinentov Vám zrelaxuje myseľ.

   

Parný kúpeľ v jaskyni Sklené Teplice

 

Liečivá 42 stupňová voda s množstvom vápnika a magnézia pôsobí vynikajúco na pohybové a neurologické ochorenie, obnovuje tvorbu chrupavky v celom tele a odbúrava stres.

   

Trvanie programu:  poldenný výlet

Skupina:  min. počet osôb 4

Cena programu: 

Pivovar Steiger - od 1,70 Eur/osoba

Parenica v Sklených Tepliciach - od 7,00 Eur/osoba

Hvezdáreň - od 3,00 Eur/osoba 

 

4. fakultatívny výlet

 

Kremnica - Zlaté srdce Slovenska (mesto bolo založené v roku 1328)

   

Prevedieme Vás viac ako 700 ročnou históriou Kremnice, mesta presláveného ťažbou zlata a razením mincí.

 

Kremnica je opradená mnohými legendami, ktoré spoznáte prostredníctvom príbehov. Počas programu budete riešiť rôzne úlohy a zadania, na konci ktorých budete môcť nájsť zlatý kľú od mestskej brány, aký dostali všetky významné osobnosti, ktoré mesto navštívili.

 

Jedinečný kremnický hradný areál, kostol sv. Kataríny, Múzeum mincí a medajlí a Mincovňu si budete musieť veľmi podrobne prezrieť, pretože od Vašej pozornosti záleží nájdenie zlatého kľúča.

  

Vaše hľadanie a pátranie vyhodnotíme pod hradbami na útulnom nádvorí Vinotéky Biely Bocian s občerstvením a odmenami.

  

Trvanie programu: 3 hodiny

Skupina: min. počet 6 ľudí

 

 

 

5. fakultatívny výlet

 

Výlet do Bojníc

  

Zažite deň v najatraktívnejšom kúte Slovenska v malebnom mestečku Bojnice. Zámok grófa Pálfyho, najväčšia ZOOlogická záhrada na Slovensku a plážové kúpalisko na jednom mieste sú najnavštevovanejším miestom, ktoré poznajú všetky deti zo Slovenska. Nemôžete si nechať újsť vystúpenie sokoliarov AQUILA.

  

Trvanie programu: celodenný výlet

Skupina: min. počet 6 ľudí

 

6. fakultatívny výlet

 

Splav rieky HRON

  

Splav Hrona na raftoch, kajakoch, kanoe je príjemným spestrením letného pobytu. Hron je pre splavovanie jednou z najkrajších lokalít Slovenska. Na rieke sa striedajú pokojné úseky, ktoré majú slabý, skoro žiadny prúd, s úsekami, kde si treba dávať pozor na zradné kamene či prítoky potokov. Zabezpečíme Vám zapožičanie plavidiel, vybavenie, prevoz plavidiel aj odborného sprievodcu, piknik, táborák, guláš s rozprávaním pod zrácaninou hradu Šášov. 

      

Trvanie programu: celodenný výlet

Skupina: min. počet 10 ľudí

Cena programu: od 30,00 Eur/osoba